FahrerMannschaftenPunkte
1Sam Bennett4h 20' 57''
2Nacer Bouhanni+0''
3Giacomo Nizzolo+0''
4Arnaud Démare+0''
5Romain Feillu+0''
6Gediminas Bagdonas
Ag2r
Ag2r+0''
7Daniel McLay+0''
8Roy Jans+0''
9Samuel Dumoulin
Ag2r
Ag2r+0''
10Bert Van Lerberghe
Sport Vlaanderen - Baloise
Sport Vlaanderen - Baloise+0''
11Rudy Barbier+0''
12Tom Devriendt+0''
13Amaury Capiot+0''
14Dylan Page
Akros - Excelsior - Thömus
Akros - Excelsior - Thömus+0''
15David Menut+0''
16Alexis Bodiot
Armée de Terre
Armée de Terre+0''
17Michal Kolár+0''
18Andrea Pasqualon
Akros - Excelsior - Thömus
Akros - Excelsior - Thömus+0''
19Yauheni Hutarovich
Team Arkéa - Samsic
Team Arkéa - Samsic+0''
20Mickaël Delage
Groupama - FDJ
Groupama - FDJ+0''
21Maxime Renault+0''
22Tom Dernies
Bingoal - WB
Bingoal - WB+0''
23Maciej Bodnar+0''
24Kevyn Ista
Bingoal - WB
Bingoal - WB+0''
25Sébastien Turgot
Ag2r
Ag2r+0''
26Olivier Chevalier
Bingoal - WB
Bingoal - WB+0''
27Laurent Evrard
Bingoal - WB
Bingoal - WB+0''
28Lukas Jaun
Akros - Excelsior - Thömus
Akros - Excelsior - Thömus+0''
29Jon Ander Insausti
Euskadi Basque Country - Murias
Euskadi Basque Country - Murias+0''
30Evaldas Šiškevicius
Nippo - Delko - Provence
Nippo - Delko - Provence+0''
31Cees Bol
Rabobank DT
Rabobank DT+0''
32Yukiya Arashiro+0''
33Michael Gogl
Tinkoff
Tinkoff+0''
34Shane Archbold+0''
35Maxime Vantomme+0''
36Jasper Stuyven
Trek-Segafredo
Trek-Segafredo+0''
37Nico Denz
Ag2r
Ag2r+0''
38Florian Vachon
Team Arkéa - Samsic
Team Arkéa - Samsic+0''
39Maarten de Jonge
Bike Aid
Bike Aid+0''
40Cesare Benedetti
Bora-hansgrohe
Bora-hansgrohe+0''
41Sam Oomen
Rabobank DT
Rabobank DT+0''
42Peter Lenderink
Rabobank DT
Rabobank DT+0''
43Alexandre Blain+0''
44Vincent Jérôme+0''
45Cyril Lemoine
Cofidis
Cofidis+0''
46Guillaume Levarlet+0''
47Frederik Backaert+0''
48Alexis Gougeard
Ag2r
Ag2r+0''
49Pieter Vanspeybrouck
Sport Vlaanderen - Baloise
Sport Vlaanderen - Baloise+0''
50Jan Maas
Rabobank DT
Rabobank DT+8''
51Aritz Bagües
Euskadi Basque Country - Murias
Euskadi Basque Country - Murias+8''
52Antwan Tolhoek
Tinkoff
Tinkoff+8''
53Christoph Pfingsten+8''
54Alex Aranburu
Euskadi Basque Country - Murias
Euskadi Basque Country - Murias+8''
55Ignatas Konovalovas+8''
56Unai Itziarte
Euskadi Basque Country - Murias
Euskadi Basque Country - Murias+8''
57Beñat Txoperena
Euskadi Basque Country - Murias
Euskadi Basque Country - Murias+8''
58Kévin Ledanois
Team Arkéa - Samsic
Team Arkéa - Samsic+8''
59Daniel Schorn
Bora-hansgrohe
Bora-hansgrohe+8''
60Stijn Steels
Sport Vlaanderen - Baloise
Sport Vlaanderen - Baloise+8''
61Armindo Fonseca
Team Arkéa - Samsic
Team Arkéa - Samsic+8''
62Benoît Jarrier
Team Arkéa - Samsic
Team Arkéa - Samsic+8''
63Alo Jakin+8''
64Maxime Daniel
Ag2r
Ag2r+8''
65Julien Stassen
Bingoal - WB
Bingoal - WB+8''
66Pierre Gouault+8''
67Romain Combaud+8''
68Tim Declercq+8''
69Quentin Pacher
Armée de Terre
Armée de Terre+8''
70Félix Pouilly
Natura4ever - Roubaix - Lille Métropole
Natura4ever - Roubaix - Lille Métropole+8''
71Julien Bérard
Ag2r
Ag2r+8''
72Niko Holler
Bike Aid
Bike Aid+8''
73Cederick Raymackers+8''
74Christophe Laporte
Cofidis
Cofidis+8''
75Simon Sellier
Total Direct Energie
Total Direct Energie+8''
76Romain Guillemois
Total Direct Energie
Total Direct Energie+8''
77Merijn Korevaar
Rabobank DT
Rabobank DT+8''
78Gaëtan Pons
Bingoal - WB
Bingoal - WB+8''
79Alexandre Pichot
Total Direct Energie
Total Direct Energie+8''
80Jérôme Baugnies
Circus - Wanty - Gobert
Circus - Wanty - Gobert+8''
81Scott Thwaites
Bora-hansgrohe
Bora-hansgrohe+8''
82Perrig Quémeneur
Total Direct Energie
Total Direct Energie+8''
83Dieter Bouvry+8''
84Pavel Brutt
Tinkoff
Tinkoff+8''
85Johan Coenen+8''
86Tom Thill+8''
87Anthony Turgis
Cofidis
Cofidis+8''
88Grégory Habeaux
Bingoal - WB
Bingoal - WB+8''
89Benjamin Thomas
Armée de Terre
Armée de Terre+8''
90Thomas Damuseau
Natura4ever - Roubaix - Lille Métropole
Natura4ever - Roubaix - Lille Métropole+8''
91Flavien Dassonville+8''
92Julien Guay+8''
93Marc Sarreau
Groupama - FDJ
Groupama - FDJ+8''
94Kévin Reza
Groupama - FDJ
Groupama - FDJ+8''
95Johan Le Bon
Groupama - FDJ
Groupama - FDJ+8''
96Lorrenzo Manzin
Groupama - FDJ
Groupama - FDJ+8''
97Garikoitz Bravo
Euskadi Basque Country - Murias
Euskadi Basque Country - Murias+8''
98Julien El Farès+8''
99Théo Vimpere
St Michel - Auber 93 3
St Michel - Auber 93 3+8''
100Blel Kadri
Ag2r
Ag2r+20''
101Matti Breschel
Tinkoff
Tinkoff+20''
102Clément Saint Martin+20''
103Kevin Van Melsen
Circus - Wanty - Gobert
Circus - Wanty - Gobert+20''
104Julien Duval+20''
105Laurent Pichon
Groupama - FDJ
Groupama - FDJ+20''
106Frederik Veuchelen
Circus - Wanty - Gobert
Circus - Wanty - Gobert+20''
107Benoît Vaugrenard
Groupama - FDJ
Groupama - FDJ+20''
108Jimmy Raibaud
Armée de Terre
Armée de Terre+20''
109Jérémy Leveau
Natura4ever - Roubaix - Lille Métropole
Natura4ever - Roubaix - Lille Métropole+20''
110Rudy Kowalski
Natura4ever - Roubaix - Lille Métropole
Natura4ever - Roubaix - Lille Métropole+20''
111Stéphane Rossetto
Cofidis
Cofidis+20''
112Andreas Schillinger
Bora-hansgrohe
Bora-hansgrohe+28''
113Jonathan Hivert
Team Arkéa - Samsic
Team Arkéa - Samsic+31''
114Nikolay Trusov
Tinkoff
Tinkoff+43''
115Rudy Molard
Cofidis
Cofidis+1' 01''
116Thomas Voeckler
Total Direct Energie
Total Direct Energie+1' 23''
117Martijn Tusveld
Rabobank DT
Rabobank DT+1' 23''
118Jimmy Engoulvent
Total Direct Energie
Total Direct Energie+1' 23''
119Yoann Barbas
Armée de Terre
Armée de Terre+1' 23''
120Rayane Bouhanni
Cofidis
Cofidis+1' 28''
121Julien Bernard
Trek-Segafredo
Trek-Segafredo+1' 30''
122Eugenio Alafaci
Trek-Segafredo
Trek-Segafredo+1' 30''
123Danny van Poppel
Trek-Segafredo
Trek-Segafredo+1' 30''
124Marco Marcato
Circus - Wanty - Gobert
Circus - Wanty - Gobert+1' 34''
125Robin Sténuit
Circus - Wanty - Gobert
Circus - Wanty - Gobert+1' 34''
126Ander Barrenetxea
Euskadi Basque Country - Murias
Euskadi Basque Country - Murias+1' 39''
127Grégory Rast
Trek-Segafredo
Trek-Segafredo+2' 29''
128Daniel Bichlmann
Bike Aid
Bike Aid+5' 45''
129Fumiyuki Beppu
Trek-Segafredo
Trek-SegafredoDNF
130Xabier San Sebastián
Cofidis
CofidisDNF
131Zakkari Dempster
Bora-hansgrohe
Bora-hansgroheDNF
132Eliot Lietaer
Sport Vlaanderen - Baloise
Sport Vlaanderen - BaloiseDNF
133Martin Laas
Nippo - Delko - Provence
Nippo - Delko - ProvenceDNF
134Yoän Verardo
Nippo - Delko - Provence
Nippo - Delko - ProvenceDNF
135Baptiste Planckaert
Natura4ever - Roubaix - Lille Métropole
Natura4ever - Roubaix - Lille MétropoleDNF
136Jordan Levasseur
Armée de Terre
Armée de TerreDNF
137Rick AmplerDNF
138Janis DakterisDNF
139Pontus Kastemyr
Team Differdange - GeBa
Team Differdange - GeBaDNF
140Gediminas Kaupas
Team Differdange - GeBa
Team Differdange - GeBaDNF
141Manuel StockerDNF
142Joschka BeckDNF
143Patrick Lechner
Bike Aid
Bike AidDNF
144Timo Schäfer
Bike Aid
Bike AidDNF
145Richard Laizer
Bike Aid
Bike AidDNF
146Thomas Wertz
Bingoal - WB
Bingoal - WBDNF
147Mitchell Cornelisse
Rabobank DT
Rabobank DTDNF
148Lennard Hofstede
Rabobank DT
Rabobank DTDNF
149Alberto Cecchin
Akros - Excelsior - Thömus
Akros - Excelsior - ThömusDNF
150Temesgen Teklehaimanot
Akros - Excelsior - Thömus
Akros - Excelsior - ThömusDNF
151Andrea Vaccher
Akros - Excelsior - Thömus
Akros - Excelsior - ThömusDNF
152Adrián González
Euskadi Basque Country - Murias
Euskadi Basque Country - MuriasDNF